FAQ
- Strona główna
- FAQ
Zabieg wszycia Esperalu polecany jest osobom, które zmagają się z chorobą alkoholową, lecz podjęły świadomą decyzję o zaprzestaniu picia i mają motywację do walki z uzależnieniem. Decyzja o zaszyciu Esperalu powinna być poprzedzona świadomą wolą walki z uzależnieniem, ponieważ tylko wtedy przyniesie oczekiwany efekt w postaci powrotu do trzeźwości.
Implantacja wszywki alkoholowej przeprowadzana w naszym gabinecie jest zabiegiem, wykonywanym przez chirurga w znieczuleniu miejscowym, stąd jest całkowicie bezbolesny.
Zabieg zaszycia alkoholowego przeprowadzany u nas w gabinecie odbywa się w sterylnych warunkach i każdorazowo poprzedzony jest dokładnym wywiadem medycznym z lekarzem. Terapia awersyjna Esperalem jest w 100% bezpieczna, o ile uzależniony pacjent przestrzega całkowicie zaleceń, czyli wstrzymuje się bezwzględnie od spożywania alkoholu.
- uczulenie na aktywny składnik wszywki alkoholowej (Disulfiram), tiokarbaminiany lub jakikolwiek inny składnik leku,
- schorzenia sercowo-krążeniowe, w tym nadciśnienie tętnicze,
- niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca czy przebyta w przeszłości niewydolność obwodowa krążenia,
- nietrzeźwość pacjenta w dniu zabiegu (wymagane jest min, 24h bez alkoholu).
Zabieg zaszycia alkoholowego nie wymaga szczególnego przygotowania. Jedynym koniecznym warunkiem jest całkowita trzeźwość w dniu zabiegu. (wymagane min. 24h bez spożywania napojów alkoholowych).
Wszywka alkoholowa Esperal pozostaje aktywna w organizmie uzależnionego przez okres od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie nie ma przeciwwskazań do ponownego zaszycia.
Wszywkę alkoholową Esperal można usunąć z organizmu jedynie chirurgicznie, gdyż jest ona wszyta podskórnie w taki sposób, że jej samodzielne usunięcie nie jest możliwe.
Substancją czynną jest Disulfiram, którego działanie polega na blokowaniu metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie, co prowadzi do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości przypominających zatrucie alkoholem, lecz dużo bardziej nasilonych (ból głowy, mdłości, wymioty, zaczerwienienie twarzy, nadpotliwość i inne).
Nie jest zalecane pice piwa bezalkoholowego podczas kuracji Esperalem. Również dlatego, że alkoholik powinien odzwyczaić się od sięgania po różnego rodzaju trunki, nawet te przypominające alkohol. W innym przypadku terapia będzie nieskuteczna.